Lesklokôrka lesklá TaiwanTCM, 180 kapslí


35,10 €/bal.
Ďalšie obrázky
Lesklokôrka lesklá TaiwanTCM, 180 kapslí  1 Lesklokôrka lesklá TaiwanTCM, 180 kapslí  2 Lesklokôrka lesklá TaiwanTCM, 180 kapslí  3
Popis:
6-mesačná plodnica, rozomletá
Min. množstvo:
1 bal.
Výrobca:
TaiwanTCM
TaiwanTCM

Leklokorka lesklá TaiwanTCM je sušená prášková plodnice Ganoderma lucidum zodpovedajúce najprísnejším normám TČM. Prášok sa pripravuje mletím a špeciálnou úpravou vybraných častí prírodných plodníc pochádzajúcich z čistého horského prostredia stredného Tchaj-wane.

  • rozomletá vysoko kvalitné plodnice
  • 180 kapsúl / balenie

Neobsahuje umelé prísady ani konzervačné látky. Chuť prášku je prirodzene horká, neskôr sladkastá. Kapsule sú želatínové. Hmotnosť kapsule 420mg + / -5%. Receptúra ​​a materiál: SunGertain BIO-RD, Taiwan

Pre kvalitu výrobku je kľúčové miesto a spôsob pestovanie plodníc. Čistota prostredia je u húb obzvlášť dôležitá. Mnohé štúdie ukázali schopnosť húb iv relatívne čistom prostredí akumulovať množstvo ťažkých kovov a rádionuklidov mnohonásobne prevyšujúce ich koncentráciu v prostredí. Stredne Tchaj-wan, kde sa táto leskokôrka pestuje, je rozsiahlou oblasťou veľhôr týčiacich sa do viac ako 4000m nm s minimálnou koncentráciou nečistôt v prostredí.

Ďalším problémom hubového materiálu býva genetická degenerácia, ktorej huby pri pestovaní postupne podliehajú a ktorá vedie k znižovaniu účinnosti. Zabrániť tomu možno chemickú a genetickú kontrolou hubového materiálu. V tejto oblasti má Tchaj-wan opäť nespornú výhodu - nie je náhoda, že genóm LESKLOKORKA lesklé bol prvýkrát rozlúštený práve na Tchaj-wane.

Spôsob užívania

Plodnice LESKLOKORKA lesklé sú tuhé. Konzumovať ich možno len v práškovej, tekutej, alebo tablekovú forme. Tekutá forma zahŕňa čaj a extrakt. Leskokôrka lesklá Taiwan TCM je k dispozícii vo forme prášku uzavretého v kapsulách. Tie sa užívajú priamo a zapíjajú sa vlažnou vodou. Prášok sa môže ale konzumovať aj bez kapslí - jeho horká chuť je príjemná, ak si na ňu zvykneme. Robí sa to tak, že kapsulu otvoríme, prášok vysypeme do pohára vlažnej vody a rozmiešame lyžičkou. Získame zdravý nápoj, ktorého horkosť sa podobá horkosti kávy.

Dávkovanie

Bežné dávkovanie 3x denne 1-3 kapsule nalačno, zapiť vlažnou vodou (alebo prášok rozpustiť vo vlažnej vode). TČM odporúča po požití krátke zahrievacie cvičenia. Aj v nižších dávkach má však leskokôrka výrazné účinky (pozri nižšie). Pri preventívnom dávkovaní 1 kapsula / deň nám jedno balenie vydrží na pol roka.

Účinky

Lesklokorce sa hovorí "huba nesmrteľných" a jej povesť v TČM v istom zmysle predčí aj ženšen. O účinkoch LESKLOKORKA bolo publikované takmer 1000 vedeckých prác a je všeobecne považovaná za archetyp liečivé huby. Avšak nariadenie Európskeho Parlamentu a Rady č 1924/2006 zo dňa 20. decembra 2006 výslovne zakazuje predajcom uvádzať u potravín a výživových doplnkov (kam adaptogény patrí) akákoľvek tzv "zdravotné tvrdenie" okrem tých, ktoré schváli priamo Európska Komisia alebo Európsky úrad pre bezpečnosť potravín. Informácie o zdravotných účinkoch LESKLOKORKA a ďalších adaptogénov tu preto nesmieme uvádzať a musíte si ich nájsť sami.

Laboratórne skúšky a certifikáty:

Certifikát o zdravotnej bezpečnosti SZÚ pre LESKLOKORKA lesklá TaiwanTCM

Skúšobný protokol EÚP č 184-2017/11

Doplnok stravy - povinné informácie:

Tento výrobok je klasifikovaný ako doplnok stravy. Povinne uvádzané informácie sú: Neprekračujte odporúčané denné dávkovanie. Uložte mimo dosahu detí. Doplnky stravy nie sú náhradou pestrej stravy. Z nedostatku bezpečnostných údajov nemožno odporučiť deťom, tehotným a dojčiacim ženám.