Lektvar šiestich chutí s rehmániou TaiwanTCM

zmes bylín na prípravu jednej vsádzky lektvaru alebo tabletiek

Výrobca: TaiwanTCM

9,0800 €/bal.
Min. množstvo: 1 bal.

Zmes na prípravu lektvar šiestich chutí s rehmániou (Liu Wei Di Huang Tang) je zvláštny tým, že je zostavený tak, aby z neho bolo možné po napráškování vyformovať aj tablety, ktorým sa hovorí jednoducho tablety šiestich chutí s rehmániou (Liu Wei Di Huang Wan ). Zmes obsahuje:

  • koreň rehmánie lepkavej (rehmanniae radix praeparata)
  • plod drieňa japonského (Corni officinalis fructus)
  • podzemok smldinca (dioscoreae rhizoma)
  • hľuzu pornatky (poriae sclerotium)
  • beľ koreňa pivoňky krovité (moutan cortex)
  • podzemok žabníku (alismatis rhizoma)

Táto vsádzka obsahuje celkom približne 100 gramov bylinného materiálu v štandardnom pomere podľa praxe súčasnej taiwanskej TČM. Lepivou prísadou umožňujúcou vytvoriť tablety je nielen koreň rehmanie lepkavej, ale aj škrobnatý podzemok smldinca, adaptogénu tiež známeho ako horský jam. Presnejšie informácie o kvantitatívnom zložení, účinkoch, možných variáciách a výslovnosti čínskeho mená tohto lektvaru nájdete napríklad tu .

Príprava lektvaru

Pri príprave lektvaru postupujeme podľa všeobecného návodu ako pripraviť bylinný odvar v dolnej časti stránky o zmesiach.Nepridávame žiadne ďalšie prísady. Tento lektvar je pomerne viskózny a po ochladení hustne.

V sekcii recepty a návody nášho webu nájdete podrobnejší obrázkový návod na jeho prípravu.

Príprava tabletovej verzie

Pokiaľ z tejto zmesi pripravujeme tablety, je nutné ju najskôr napráškovat, čo zvlášť u rehmanie nie je ľahké. Tablety majú byť veľké asi ako štvorčeky čokolády. Tabletová forma je u tejto zmesi nominálna a napriek zložitosti prípravy sa odporúča viac než lektvar, pretože jej konzumáciou dôjde k lepšiemu vstrebaniu účinných látok. Hotové tablety posypeme škrobom aby sa nelepili a necháme dobre usušiť. Tablety je možné tiež baliť do jedlého ryžového papiera. Môžeme je navyše ešte zabaliť do voskového alebo iného vhodného papiera na cukrovinky. Prechovávajú sa v uzavretých, dátumom označených sklenených fľašiach v chlade a tme. Tieto tablety sú samozrejme k dostaniu aj komerčne, ale ich samostatnou prípravou zaručíme špičkovú kvalitu a vysoký obsah účinných bylinných zložiek. Budeme potom tiež lepšie vedieť rozoznať kvalitné komerčné tablety šiestich chutí od nekvalitných.