Trúdnikovec pestrý (huba Trametes)

trúdnikovec pestrý, latinsky: Trametes versicolor, Coriolus versicolor, Polyporus versicolor; japonsky: kawaratake; čínsky: yunzhi, 云芝; anglicky: Turkey Tail

Predaj trúdnikovca (ponuka)

Charakteristika trúdnikovca (huby Trametes)

Trúdnikovec je mimoriadne zaujímavá huba o ktorej existujú stovky publikácií. Je zaujímavé že články o technologických a biologických aplikáciách tejto huby ju zmieňujú ako Trametes versicolor, zatiaľ čo biomedicínske publikácie o ju poznajú ako Coriolus versicolor; jedná sa pritom o tú istú hubu.

Účinky trúdnikovca

Účinkom trúdnikovec sa tu nie je možné venovať, pretože nariadenie Európskeho parlamentu a Rady č. 1924/2006 z 20. decembra 2006 výslovne zakazuje predajcom uvádzať u potravín a doplnkov stravy akákoľvek tzv. " Zdravotné tvrdenie " okrem tých, ktoré schváli priamo Európska Komisia alebo Európsky úrad pre bezpečnosť potravín.Informácie preto hľadajte na internete, začať môžete napríklad tu.

Predaj trúdnikovca v EÚ

V krajinách EÚ je predaj trúdnikovec ako potraviny (resp. doplnok stravy) obmedzený jej zaradením do kategórie tzv. novel food. Za potravinu nového typu (novel food) sa podľa nariadenia EÚ považuje potravina, o ktorej nie je preukázané, že sa doteraz významne používala pre konzumáciu človekom v rámci EÚ. Jej uvedenie do predaja vyžaduje zložitý schvaľovací proces Európskou komisiou (EK) a Európskym úradom pre bezpečnosť potravín (EFSA). Pre malé s stredné firmy je tak jej predaj ako potraviny znemožnený. Z tohto dôvodu nie je v našej aktuálnej ponuke.

Trúdnikovec ako doplnok stravy ( povinné informácie )

  • Neprekračujte odporúčané denné dávkovanie!
  • Uložte mimo dosahu detí!
  • Doplnky stravy nie sú náhradou pestrej stravy!
  • Z nedostatku bezpečnostných údajov nemožno odporučiť tehotným a dojčiacim ženám!

Vážení zákazníci, od 24. do 31. mája som v zahraničí.
O vaše objednávky z tohto obdobia sa postarám po mojom návrate. Ospravedlňte prosím tento dočasný stav.
S priateľským pozdravom Stanislava Šindelářová.