Žezlovka čínská (huba cordyceps)

žezlovka (aj ako húsenica) čínska, latinsky: Cordyceps sinensis; japonsky: tochukaso; čínsky: dongchongxiacao, 冬虫夏草; anglicky: Caterpillar Fungus, Deer Fungus

Predaj žezlovky čínskej (huba cordyceps) (ponuka)

Popis, účinné látky a účinky

Žezlovka čínska (Cordyceps sinensis) patrí k najpopulárnejším liečivám TČM. Jedná sa o hubu, ktorá parazituje na húseniciach motýľov z čeľade hrotnokřídlecovitých (Hepialidae). Zdrojom prírodnej žezlovky je hlavne Tibet. Žezlovka (Cordyceps) obsahuje veľké množstvo obsahových látok a TČM ju považuje za ideálne vyvážené liečivo, ktoré v sebe kombinuje ako živočíšnu, tak rastlinnú (hubovú) zložku. Taiwanská tradícia TČM prispieva ku kvalite tohto výrobku.

Žezlovke čínskej sa v čínštine hovorí "v zime červ v lete bylina" a jej účinky sú v súčasnosti predmetom rozsiahleho výskumu. Považuje sa za veľmi účinnú liečivú hubu. Avšak nariadenie Európskeho parlamentu a Rady č. 1924/2006 z 20. decembra 2006 výslovne zakazuje predajcom uvádzať u potravín a výživových doplnkov (kam adaptogény patria) akákoľvek tzv. " Zdravotné tvrdenie " okrem tých, ktoré schváli priamo Európska Komisia alebo Európsky úrad pre bezpečnosť potravín. Informácie o zdravotných účinkoch húsenice čínskej tu preto nesmieme uvádzať a musíte si ich nájsť sami, začať môžete napr. tu.

Žezlovka čínská (huba cordyceps) ako doplnok stravy ( povinné informácie )

  • Neprekračujte odporúčané denné dávkovanie!
  • Uložte mimo dosahu detí!
  • Doplnky stravy nie sú náhradou pestrej stravy!
  • Z nedostatku bezpečnostných údajov nemožno odporučiť tehotným a dojčiacim ženám!