Recept: Ako správne pripraviť bylinné zmesi ... Generálny posilňujúci lektvar

Generálny posilňujúci lektvar

Ako správne uvariť bylinné zmesi podľa tradičnej čínskej medicíny vám popíšem v tom to recepte. Postup je v podstate vždy rovnaký pri všetkých zmesiach, ktoré ponúkame. K niektorým zmesiam je vhodné pridať 10g kvalitného 6-ročného ženšenu. Ja som si vybrala generálny posilňujúci lektvar TaiwanTCM. Musím povedať z vlastnej skúsenosti, že je to naozaj silný elixír, ktorý Vás doslova nabije energiou a posilní váš imunitný systém.

Potrebujeme:

Namiesto ženšenu pravého TaiwanTCM LIANG môžeme použiť akýkoľvek kvalitný 6-ročný koreň, napr. Kórea Insam . Môžeme použiť aj kvalitný mladší koreň, napr. ženšen pravý TaiwanTCM mladý, aj s ním získame kvalitný, naozajstný ženšenový čaj s patričným množstvom obsahových látok. V žiadnom prípade sa nejedná len o ženšen len "pre chuť". Množstvo použitého ženšenu možno upraviť podľa individuálnych potrieb a skúseností.

Príprava:

Tradičné bylinné lektvary sa pripravujú v bylinkovaroch, je to špeciálny hrniec na varenie bylinných zmesí. Pokúšala som sa ho zohnať v Čechách, ale neuspela som. Našla som ho na predajných stránkach aliexpressu a jeho cena ma nemilo prekvapila. Nie je ale žiadny problém použiť na prípravu odvaru varnú sklenenú kanvicu.

Do kanvice vložíme všetky byliny + ženšen a zalejeme ich 1000ml vody, priklopíme pokrievkou a necháme 30 minút stáť v izbovej teplote. Po 30 minútach hrniec so zmesou privedieme rýchlo k varu, potom zmiernime plameň a necháme ďalších 30 minút variť. Hotový odvar precedíme cez jemné sitko alebo plátenko. POZOR !!! Prevarené byliny nevyhadzujeme! Uvaríme z nich druhú várku odvaru. Necháme ich v hrnci a po 4 hodinách opäť zalejeme vodou, tentoraz 700 ml a privedieme opäť rýchlo k varu, potom zmiernime plameň a necháme variť opäť 30 minút. Po uvarení odvar opäť precedíme cez jemné sitko. Teraz sme už vyčerpali všetku silu z bylín a môžeme ich vyhodiť.

Hotový odvar vydrží v chladničke 3 dni, popíjame ho teplý 2x - 3x denne. Nikdy ho neohrievame v mikrovlnnej rúre, zničili by sme tak niektoré zdraviu prospešné látky.

Generálny posilňujúci lektvar TaiwanTCM - ingrediencie
Pripravíme si všetky ingrediencie
Generálny posilňujúci lektvar TaiwanTCM - ingrediencie v kanvici
Bylinú zmes aj ženšen TaiwanTCM Liang vložíme do kanvice
Generálny posilňujúci elixír TaiwanTCM - všetko zalejeme vodou
Byliny zalejeme 1 litrom vody a necháme stáť 30 minút pri izbovej teplote
Generálny posilňujúci elixír TaiwanTCM - odstáta zmes po 30 minútach
Odstáta zmes bylín po 30 minútach
Generálny posilňujúci elixír TaiwanTCM - zmes varíme 30 minút
Zmes uvedieme do varu, potom znížime plameň a varíme 30 minút
Generálny posilňujúci elixír TaiwanTCM - hotový odvar
Hotový odvar ... na zdravie :-)

 

Vážení zákazníci, od 4. do 26. júla som na dovolenke.  O vaše objednávky sa v mojej neprítomnosti raz za týždeň postará brigádnička Iva.  Pre vaše otázky prosím využívajte emailovú adresu: info@ariadne.cz.  S priateľským pozdravom Stanislava Šindelářová