Ženšen pravý KGC Korea Insam, plátky

6-ročný ženšeň, sušený koreň, červený

Výrobca: KGC

3,1920 €/g
Min. množstvo: 30 g

Ženšen pravý KGC Kórea Insam je ženšen pestovaný pod kórejským dohľadom. Ponúka najvyššiu značkovú kvalitu. Je to ženšen pre tých, ktorí chcú istotu. Druhovo i spracovaním sa jedná o 6-ročných ženšen, zavedená značka mu však celosvetovo prepožičiava maximálnu prestíž.

Ženšen pravý KGC Kórea Insam je:

  • šesťročný - najvyššia veková kategória pestovaného ženšenu
  • je upravené ako červený (radix ginseng rubra), teda parením a sušením
  • pochádza z Kórey (Kórea Ginseng Corp)
  • plátkovanie priečne na os koreňa
  • navažovaný v množstve podľa priania zákazníka

Kvalita bez kompromisov. Voľba pre náročných.

V Kórei bolo pestovanie a predaj ženšenu až do 90. rokov štátnym monopolom. Výskumu ženšenu sa v Kórei venujú stovky vedcov z univerzít iz Kórejského výskumného ústavu pre tabak a ženšen (Kórea Tobacco and Ginseng Research Institute). Dopyt po kórejskom ženšen je ale taká vysoký, že kórejská produkcia nestačí a preto sa dnes tento ženšen prevažne pestuje Číne pod prísnym dohľadom kórejských firiem. Problémom je falšovanie, kedy sa anglickým pojmom "Korean ginseng" označuje akýkoľvek ženšen z Číny. To nie je postihovatelné, pretože "Korean ginseng" je v angličtine jedným zo všeobecných názvov ženšenu pravého. Kórea preto zaregistrovala značku "Kórea Insam" (Insam je v kórejčine ženšen). Keď teda niekde vidíte ponúkať "Korean" ginseng, neznamená to nič. Iba značka Kórea Insam dáva istotu kórejskej proveniencie.

Spoločnosť KGC je najtradičnejším výrobcom Kórea Insam

V Kórei bola až do začiatku 21. storočia výroba ženšenu monopolom spoločnosti KT & G (Kórea Tobacco and Ginseng). Po zrušení monopolu sa z nej odštiepila spoločnosť KGC (Kórea Ginseng Corporation). Spoločnosť KGC predstavuje jadro tradície kórejského ženšenu. KGC tiež prevádzkuje Kórejský výskumný ústav pre tabak a ženšen (Kórea Tobacco and Ginseng Institute). Ženšen spoločnosti KGC preto predstavuje vo výrobe Kórea Insa tú najväčšiu klasiku s viac ako 100 rokmi výrobné tradície.

Ženšen - vlastnosti, účinky, užívanie