Ženšeň pravý TaiwanTCM Liang, plátky

6-ročný ženšeň, sušený koreň, červený

Výrobca: TaiwanTCM

0,7040 €/g
Min. množstvo: 30 g

Ženšen pravý TaiwanTCM LIANG je ženšen vysokej kvality, rovnako ako napríklad luxusné KGC Kórea Insam. Kvalita ženšenu TaiwanTCM LIANG je zaručená jeho testovaním podľa noriem na Tchaj-wane, jedinej krajiny sveta s neprerušenou tradíciou Tradičnej čínskej medicíny.

Ženšen pravý TaiwanTCM LIANG je:

  • šesťročný - najvyššia veková kategória pestovaného ženšenu
  • upravený ako "ženšen červený" (ginseng radix rubra), teda parením a sušením
  • plátkovaný priečne na os koreňa
  • navažovaný v množstve podľa priania zákazníka

Prívlastok "LIANG" znamená "dobrý, úctyhodný" a používa sa na označenie plne vyzretého ženšenu bez zvláštnych požiadaviek na tvar koreňa. V Tradičnej čínskej medicíne existujú ešte vyššej triedy ženšenu, pri ktorých sa vyžaduje, aby koreň tvarom pripomínal ľudskú postavu.

Ženšen pravý TaiwanTCM LIANG sa zvyčajne užíva dlhodobo po dobu 1 až 3 mesiace. Bežná denná dávka pre dlhodobé užívanie sa v Ázii obvykle pohybuje medzi 1 až 5 gramami, čo zodpovedá ½ plátku až 3 plátkom ženšenu TaiwanTCM LIANG. V Českej republike je stanovená maximálna odporučená denná dávka na 2 gramy. Kvôli zložitosti komplexu obsahových látok ženšenu nemožno presne predpísať, ako a v akej dávke má ženšen konkrétna osoba užívať. Pokiaľ s užívaním ženšenu pravého TaiwanTCM LIANG zatiaľ nemáte skúsenosti, musíte sa s ním najskôr prakticky zoznámiť a získať cit pre správne dávkovanie. Osobnú dennú dávku určíte najlepšie tak, že po niekoľko dní užijete dávku vyššiu. Ak sa dostaví pocity prílišnej stimulácie, dennú dávku znižujte postupne o ½ plátku. Duševná stimulácia môže byť žiaducim účinkom, pri dlhodobom užívaní však môže byť nepohodlná. Ženšen pravý je z hľadiska nežiaducich účinkov zhruba na úrovni zeleniny typu petržlen. Pri skúšaní pamätajte na to, že jeho účinok môže nastupovať pomaly. Pri dlhodobom užívaní je vhodné urobiť vždy po 3 mesiacoch 1-mesačnú prestávku.

Laboratórne skúšky a certifikácia:

Certifikát o zdravotnej bezpečnosti SZÚ pre Ženšen pravý TaiwanTCM Liang

Skúšobný protokol EÚP č. 184-2017 / 1

Ženšen - vlastnosti, účinky, užívanie