Recept: Ako pripraviť menší prerastlíkový lektvar

Príprava menšieho prerastlíkového lektvaru

Ako správne uvariť bylinné zmesi podľa tradičnej čínskej medicíny vám popíšem v tom to receptu. Postup je v podstate vždy rovnaký pri všetkých zmesí, ktoré ponúkame. K niektorým zmesiam je vhodné pridať pár gramov kvalitného 6-tiletého ženšenu. Tentoraz si pripravíme menší prerastlíkový lektvar.

potrebujeme:

Namiesto ženšenu pravého TaiwanTCM LIANG môžeme použiť akýkoľvek kvalitné 6-ročný koreň, napr. Kórea Insam. Môžeme použiť aj kvalitný mladší koreň, napr. ženšen pravý TaiwanTCM mladý, aj s ním získame kvalitné, naozajstný ženšenový čaj s patričným množstvom obsahových látok. V žiadnom prípade sa nejedná len o ženšen len "pre chuť". Množstvo použitého ženšenu možno upraviť podľa individuálnych potrieb a skúseností.

Príprava:

Pri príprave postupujume úplne rovnakým spôsobom ako u generálneho posilňujúceho lektvaru (viď. návod). Hotový odvar vydrží v chladničke 3 dni, popíjame ho teplý 2x - 3x denne. Nikdy ho neohrievame v mikrovlnnej rúre, zničili by sme tak niektoré zdraviu prospešné látky.

Príprava menšieho prerastlíkového lektvaru - ingrediencie
Pripravíme si všetky ingrediencie
Príprava menšieho prerastlíkového lektvaru - ingrediencie v kanvici
Bylinou zmes aj ženšen TaiwanTCM Liang vložíme do kanvice
Príprava menšieho prerastlíkového lektvaru - všetko zalejeme vodou
Byliny zalejeme 1 litrom vody a necháme stáť 30 minút pri izbovej teplote
Príprava menšieho prerastlíkového lektvaru - odstáta zmes po 30 minútach
Odstáta zmes bylín po 30 minútach
Príprava menšieho prerastlíkového lektvaru - zmes varíme 30 minút
Zmes uvedieme do varu, potom znížime plameň a varíme 30 minút
Príprava menšieho prerastlíkového lektvaru - hotový odvar
Hotový odvar ... na zdravie :-)

Vážení zákazníci, od 4. do 26. júla som na dovolenke.  O vaše objednávky sa v mojej neprítomnosti raz za týždeň postará brigádnička Iva.  Pre vaše otázky prosím využívajte emailovú adresu: info@ariadne.cz.  S priateľským pozdravom Stanislava Šindelářová